Vingels Mendoza, Mehiko dzimušais komponists un skaņu mākslinieks, kurš dzīvo Vācijā, ir redzējis savu darbu starptautiski atskaņotu un saņēmis vairākas balvas, tostarp pirmās godalgas kompozīciju konkursos. Divkārtējs programmas “Jóvenes Creadores” saņēmējs un Meksikas Nacionālās mākslas veidotāju sistēmas biedrs, viņa daudzveidīgais darbs aptver orķestra skaņdarbus līdz skaņu mākslas izstādēm visā pasaulē.
Mendosas pieeja savijas skaņu ar atmiņām, attēliem un mijiedarbību ar tehnoloģijām, dabu un citām mākslas formām, lai paplašinātu muzikālo uztveri, izmantojot improvizāciju, sadarbību un unikālu analogo un digitālo instrumentu radīšanu.
Projekts “Atmiņas čuksti” aptver trīs mākslinieciskās fāzes: Pāvilostas apkārtnes izzināšanu, performatīvu darbību un skaņas skulptūras izveidi.
Izpētes fāzē projekts pēta Pāvilostas apkārtējās skaņas, pētot emociju un objektu niansēto mijiedarbību, kas spēj ietvert šīs skaņas. Tas pievēršas bieži neievērotiem ikdienas priekšmetiem, atklājot, kā šīs objektu un skaņu asociācijas atspoguļo Pāvilostas kolektīvo atmiņu. Šo izmeklēšanu virza aizraušanās ar emocionālajām saitēm, kas veidojas starp indivīdiem un objektiem, kas caurstrāvo viņu ikdienas vidi, jo īpaši tiem, kas sabiedrībā iet no rokas rokā.
Performances aspekts pārveido “Atmiņas čukstus” dzirdes skulptūrā, kas kā instruments veic divas funkcijas. Tajā pārkārtoti objekti, kas apveltīti ar kopīgām atmiņām un emocijām, kas iegūti no pāvilostas iedzīvotājiem. Šie priekšmeti darbojas kā skaņas reproducēšanas un/vai manipulācijas kanāli, atvieglojot dzirdes priekšnesuma izveidi, kas veidots no lauka ierakstiem, kas savākti izpētes posmā, tādējādi skaņas reanimējot atmiņas un laicīgo pieredzi. Turklāt skaņas skulptūras aspekts ļauj mijiedarboties ar auditoriju, ļaujot izpētīt objektus, kas iegūti no piekrastes zonām vai kopienas ieguldījumiem, izmantojot taustes un dzirdes saikni, apvienojot apgabala dabas un cilvēka stāstus.
Šis projekts, ko atbalsta PAiR rezidence, gūst labumu no vides, kas veicina tā izaugsmi, veicinot tā pamatkoncepcijas integrāciju ar Pāvilostas raksturīgajiem atribūtiem. Šis iestatījums vēl vairāk paplašina tās izpēti par dinamiku starp cilvēkiem un objektiem, uzsverot ilgtspējību, sabiedrības iesaistīšanos un mākslas pārveidojošo potenciālu.