rezidence

ir vieta radošām saskarsmēm, kur mākslinieki, pētnieki un kuratori var attīstīt savus projektus stimulējošā, no ārējiem traucēkļiem brīvā vidē, kuras pamatā ir starpdisciplinārs dialogs.

PAiR ir telpa, kur satiekas cilvēki un daba, lokālais un globālais, jaunākās prakses un mūžsenas tradīcijas. Tā ir vieta, kur radoši eksperimenti un starpdisciplināru zināšanu pārnese ļauj dzimt jaunai jēgai.

PAiR ir arī kultūras galamērķis, kas ļauj vietējiem iedzīvotājiem un ceļotājiem baudīt augstvērtīgu mākslu neierastā vidē. Veidojot bagātīgu notikumu un darbnīcu piedāvājumu, PAiR tiecas palīdzēt laikmetīgajai mākslai rast vietu vairākuma ļaužu sirdī.

Fonda VV Foundation dibinātās un pārvaldītās PAiR mērķis ir stimulēt radošu mijiedarbību un veicināt zināšanu pārnesi laikmetīgās mākslas vidē.

atrašanās vieta

PAiR atrodas Baltijas jūras krastā Pāvilostā. 500 km garā piekraste ir spēlējusi nozīmīgu lomu Latvijas ģeogrāfijā, politikā un kultūrā, un ir ietekmējusi gan vietējo iedzīvotāju nodarbošanās jomas, gan kultūru. PAiR atrodas 42 hektārus plašā Pelēkās kāpas rezervāta teritorijā, kas tika izveidots, lai aizsargātu Latvijas platāko kāpu.

ēka

Rezidence atrodas vēsturiskā koka ēkā, kas celta 1901. gadā un tikusi pilnībā atrestaurēta 2021. gadā.
PAiR rezidence māksliniekiem, rakstniekiem, pētniekiem un citiem dažādu radošo jomu profesionāļiem nodrošina telpas un resursus eksperimentēšanai, pētniecībai un profesionālajai attīstībai. PAiR ēka ir no jauna izveidota un tajā ietilpst četras atsevišķas telpas rezidentiem, divas studijas radošam darbam, bibliotēka ar vairākām atklātām darbavietām, mākslas galerija, kā arī aušanas studija, kur darbojas vietējie Pāvilosta audēji. Katra atsevišķā istaba ir aprīkota ar visām nepieciešamajām labierīcībām, ēkā atrodas kopīgavirtuve un atsevišķa ēdamistaba.
Rezidences ēkā būs izvietoti VV Foundation kolekcijas mākslas darbi.
Katjas Novitskovas mākslas darbs ir izstādīts publiskai apskatei ēkas ziemeļu puses fasādē.

rezidēšana pair

Mēs aicinām māksliniekus, kuratorus, pētniekus, rakstniekus un citus mākslas, humanitāro un citu zinātņu profesionāļus strādāt pie saviem projektiem produktīvos un bezrūpīgos apstākļos.

Divreiz gadā mēs rīkojam open call tipa rezidences sadarbībā ar starptautiski atzītu vieskuratoru. Vienā rezidencē piedalās līdz četriem dalībniekiem, kuri pie saviem projektiem strādā 1 līdz 3 mēnešus.

Ikvienam PAiR rezidentam tiek nodrošināta atsevišķa guļamistaba ar labierīcībām, kā arī neierobežota piekļuve rezidences telpām, ieskaitot studijas, bibliotēku, mākslas galeriju, pilnībā aprīkotu virtuvi un kopīgu ēdamistabu.

mums rūp

Papildus izmitināšanai PAiR sedz ceļa izmaksas uz Pāvilostu un no tās, kā arī sniedz praktisku atbalstu visā uzturēšanās laikā. Pēc vienošanās ir iespējama arī specifisku darba materiālu sagāde.

Lai padarītu jūsu rezidences pieredzi iespējami bagātinošu, mēs piedāvājam kuratora atbalstu, kā arī netraucētu vienatni un konstruktīvu saskarsmi, kas var atklāt negaidītus skatpunktus uz jūsu projektu.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par pieteikšanos, skatiet aktuālo uzsaukumu vai rakstiet mums uz info@vvfoundation.org

Radušies jautājumi? Sazinieties ar mums!

kolekcija

PAiR uztur jau atzītu un vēl neatklātu Baltijas reģiona laikmetīgās mākslas autoru darbu kolekciju. VV Foundation iegādātās gleznas, fotogrāfijas, grafikas un instalācijas iesaistās klusā dialogā ar rezidences mājīgo, vintāžas noskaņās risināto koka interjeru.

bibliotēka

PAiR bibliotēkā, ko veido VV Foundation līdzdibinātāji Vita Liberte un Vilnis Štrams, ir plašs mākslas, mākslas teorijas un filozofijas grāmatu krājums, kas tiek arvien papildināts, kā arī vērtīgi uzziņas materiāli angļu, latviešu, krievu un citās valodās.

apkārtne

Lai paplašinātu PAiR estētiskās kopības gaisotni ārpus rezidences telpām, mēs esam izveidojuši dārzu, kur ikviens var iesaistīties kopīgā dabas skaistuma saglabāšanā un papildināšanā, izrādot cieņu vietējām dārzniecības tradīcijām.

Sadarbībā ar Pāvilostas pašvaldību skvērs pie PAiR drīzumā pārtaps skulptūru parkā, kur mākslas cienītāju un plašākas publikas apskatei tiks izvietoti laikmetīgās mākslas autoru veidoti telpiskie objekti.