Neilgi pēc vasaras saulgriežu svētkiem, PAiR rezidencē tiks atklāta vasaras terase, uz kuras jau 1.jūlija vakarā uzstāsies Elizabete Balčus un Jeļena Glazova.Elizabete un Jeļena abas ir daudznozaru mākslinieces, kuru prakse aptver mūziku, dzeju un performanci.
Vasaras estrāde atradīsies līdzās Pāvilostas mākslinieku rezidencei un visu vasaru kalpos kā jauns mākslas, mūzikas, dzejas, performances, dejas un teātra darbu inkubators. PAiR vasaras skatuve ir mākslinieku rezidences paplašinājums, kura tiks izmanta kā satikšanās vieta un platforma, kurā māksliniekiem netraucēti, starpdisciplināra dialoga vidē, radīt jaunus mākslas projektus.
Elizabete Balčus ir latviešu mūziķe un performanču māksliniece, kura no pārsteidzošiem, kolāžiskiem, žanriskiem pretstatiem rada neopsihedēlisku sapņu popu, kas ir vienlaikus melodisks un eksperimentāls. Viņa strādā ar spēcīgu vizuālo estētiku, kas balstās uz mūsdienu sirreālismu, modi un ģeometriskiem tēliem. Elizabete iestājās Latvijas Mūzikas akadēmijā, lai Romas Santa Cecīlijas akadēmijā studētu klasisko un džeza flautas spēli, kā arī operas vokālu. Viņas muzikālajā kosmosā ir atļauts jebkas: flautas un balss cilpošana, elektropopa bītu klikšķināšana un pat dārzeņu sintezatora spēlēšana, kas atstāj klausītājus svētlaimīgam transā līdzīgā stāvoklī, kaut kur starp nomodu un miegu.
Jeļena Glazova ir skaņu māksliniece/vizuālā māksliniece un dzejniece. Darbojoties starpdisciplinārās laikmetīgās mākslas jomā, savos darbos apvieno tēlu, poētisku tekstu, eksperimentālu skaņu un instalāciju.Eksperimentālās mūzikas darbības lauks – noise/drone, parasti konstruēts no apstrādāta vokāla. Kā vizuālā māksliniece Jeļena sarīkojusi 8 personālizstādes, tostarp personālizstādes Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2010) un Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (LMC) (2011), piedalījusies daudzās grupu izstādēs, festivālos un projektos Latvijā, Krievijā, ASV, Lielbritānijā, Nīderlandē, Vācijā, Slovākijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Ukrainā, Dienvidkorejā, Kanādā un citās valstīs. Kā dzejniece piedalās dzejas festivālos un ir daudz publikāciju. Jeļena ir 3 dzejas grāmatu autore. Pirmā grāmata “Transfers” (2013, krievu un latviešu valodā) tika nominēta Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), otrā grāmata “Plazma” (2014) izdota Igaunijā (igauņu un angļu valodā), trešā grāmata “Greed” izdota 2019.gadā. un tika nominēta Latvijas Dzejas dienu balvai. Jeļenas dzeja tulkota latviešu, angļu, somu, poļu, igauņu, lietuviešu, zviedru, ungāru valodās.
Kā skaņu māksliniece sāka uzstāties 2012. gadā – uzstājusies eksperimentālās mūzikas un skaņu mākslas festivālos un piedalījusies mākslas projektos – Hamburger Bahnhof Laikmetīgās mākslas muzejā (Berlīne, Vācija), BOZAR (Brisele, Beļģija), Reina Sofia muzejā (Madride, Spānija), Skaņa ap Kaļiņingradu (Kaļiņingrada, Krievija), Noise and Fury (Maskava, Krievija), Poetronica (Maskava, Krievija), Viļņas trokšņu nedēļa (Viļņa, Lietuva), piedzīvojumu mūzikas festivāls Skaņu mežs (Rīga, Latvija), elektroniskā mūzika festivāls Art’s Birthday (Stokholma, Zviedrija), Vīnes mākslas nedēļa (Vīne, Austrija) u.c. Jeļena kā vieskomponiste bijusi EMS Stockholm, WORM Rotterdam u.c.
Eksperimentālo un drone/noise/ambiento izteiksmes veidu Jeļena izvēlējusies pēc vilšanās tonālajā mūzikā, jo viņai tā nešķita pietiekami radoša kā izteiksmes veids (viņa spēlēja dažus instrumentus un ieguva klasisko vokālo apmācību, jo pusaudžu gados uzstājās bērnu operā).